Oczyszczanie jelit

Oczyszczanie jelita grubego jest jednym z najważniejszych elementów odtruwania. Jeśli spożywamy produkty białkowe razem z węglowodanami, to fermenty wydzielane na strawienie oddziaływają na siebie i częściowo neutralizują się (niszczą się). W wyniku tego białka i węglowodany przemieszczają się po układzie żołądkowe-jelitowym niestrawione. Niestrawione resztki pokarmu przechodzą przez jelito cienkie warstwami osiadają na jego ściankach jak gdyby “zamurowując” je od środka.

Po pierwsze, taki proces zmniejsza zdolności wchłaniające jelita, co staje się jedną z głównych przyczyn nadwagi;

Po drugie: uszkadza gruczoły trawienne osłabiając proces trawienia;

Po trzecie — mnoży liczbę bakterii chorobotwórczych, które niszczą zdrową mikroflorę przewodu pokarmowego.

Następnie niestrawiony pokarm wraz z produktami fizjologicznymi bakterii chorobotwórczych przedostaje się do jelita grubego, gdzie przez wiele lat odbywa się proces gnicia i fermentacji, powodując choroby. (Pamiętajmy o stale tworzącym się osadzie!). Takie jelita stają się przyczyną zatrucia krwi, przecież powierzchnia wchłaniająca u dorosłego człowieka wynosi 300 m2. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego i odbytnicy pogarszają zdolności filtrujące wątroby, a to z kolei prowadzi do zwiększenia ilości bilirubiny we krwi, tworzenia się piasku i kamieni w pęcherzyku żółciowym i nerkach, odkładania się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych, odkładania się różnego rodzaju soli w mięśniach i stawach, osłabieniu odporności, złej przemiany materii.

Z powyższego jasno wynika, że taki organizm jest skazany na przewlekłe choroby. Żeby pozbyć się prawdziwej przyczyny wielu chorób trzeba w pierwszej kolejności, „wyprowadzić” z organizmu wszystko to, co jak na wysypisku gromadziło się przez lata. W tym celu należy przeprowadzić całkowite oczyszczenie organizmu lub mówiąc prościej “generalne sprzątanie” wszystkich systemów oczyszczających. W czasie programu odtruwania jelita grubego uwalnia się ogromna ilość toksyn. Jeśli jelito grube nie pracuje sprawnie, tak jak powinno, zwiększa się ładunek toksyn.

Aby oczyścić jelito grube można zastosować lewatywę lub płukanie jelita grubego (hydrokolonoterapię), w celu usunięcia wszystkich zalegających tam złogów.  W czasie głodówki lub odtruwania, kiedy ograniczamy ilość spożywanych pokarmów pozwalamy aby jelito grube mogło odpocząć.

Test sprawdzający stan jelita grubego:

Należy wypić 2 łyżki stołowe świeżego soku z buraka. Jeśli po 4 godzinach mocz zabarwi się, to oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.

Istnieją też wersję oczyszczania jelita dla mniej odważnych, którzy wolą zaatakować swoje jelito od drugiej strony.

Oto tzw. miękkie sposoby oczyszczania jelita grubego:

Oczyszczanie kefirem

Pierwszy dzień:

wypić 2.5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków)

Drugi dzień:

wypić 1.5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.

Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).

Trzeci dzień:

W ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).

Oczyszczanie najlepiej stosować dwa razy w miesiącu.

Oczyszczanie suszonymi owocami:

  • Śliwki suszone – 400g
  • Daktyle – 200g
  • Morele – 200g
  • Figi – 200g

Wszystko to zemleć w maszynce do mielenia. Do otrzymanej masy dodać 200g miodu i wszystko razem wmieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Pić wieczorem przed snem po jednej łyżce stołowej.

Kurację należy stosować jeden raz na trzy miesiące

Oczyszczanie warzywami i owocami:

  • Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.
  • Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem, Stosować przez 14 dni.
  • Dziesięć suszonych śliwek, wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę ze śliwek a śliwki zjeść. Następnie znowu zaparzyć 10 suszonych śliwek. Odstawić do wieczora. Wieczorem przed snem wypić wodę, śliwki zjeść.

Reklamy