Oczyszczanie kości i stawów

Podstawową przyczyną zanieczyszczenia kości i stawów jest spożywanie nadmiernych ilości posiłków. Niestrawione posiłki gniją tworząc toksyny, które osadzają się w stawach.

Przez długie lata nieprawidłowego odżywiania nagromadzony w organizmie kwas szczawiowy ” cementuje” nasze stawy. Stawy tracą elastyczność i zaczynamy odczuwać bóle. Z początku odczuwamy bóle w stopach, kolanach, w stawach biodrowych.

Toksyny ” wędrują” wzdłuż kręgosłupa do ramion, szyi, barków i palców rąk. Spróbujcie pokręcić głową, a usłyszycie chrupanie – to kryształki toksycznych kwasów, które usadowiły się w kręgosłupie.

Niezależnie od tego ile kto ma lat, jest tylko jedna przyczyna utraty elastyczności stawów – zanieczyszczenie organizmu. Kuracja oczyszczająca stawy pozwala usunąć złogi, jej dobroczynne skutki można zaobserwować po upływie 1 do 2 tygodni po jej zakończeniu. Należy bezwzględnie przestrzegać zalecenia, aby przed oczyszczaniem stawów zastosować trzy poprzednie kuracje, a więc oczyścić jelita, wątrobę i nerki. Dopiero wtedy można przystąpić do tej terapii.

Kuracja oczyszczania kości i stawów trwa 3 dni:

Pierwszy dzień – 5 g liści laurowych zalać 300 ml wrzątku i gotować 5 minut, następnie przełożyć do termosu i pozostawić na 3- 4 godziny, aby powstał odpowiednio stężony odwar. Niektórzy terapeuci polecają, aby odczekać 4 – 5 godzin, można za pierwszym razem czyszcząc stawy zastosować słabszy odwar, a później mocniejszy. Po tym czasie przecedzić przez sito. Przygotowany odwar stosuje się dnia następnego, czyli należy go przygotować tak, żeby wieczorem usunąć liście i od rana stosować. Uzyskany płyn pije się powoli, małymi łykami w ciągu 12 godzin (w żadnym wypadku nie wolno wypić dużo na raz, może spowodować krwotok).

Drugi i trzeci dzień – jak pierwszy. W trakcie kuracji nie spożywać produktów białkowych (mięso, jaja, mleko, żółty ser, twaróg, itp.)

Po tygodniowej przerwie można kurację powtórzyć. W razie potrzeby można kurację powtarzać co 3 miesiące przez cały rok, a potem raz w roku. Może się zdarzyć, że wydalany podczas kuracji mocz (nawet co pół godziny) będzie miał różowe zabarwienie, gdyż sole mogą się tak szybko rozpuszczać, że będą podrażniać pęcherz moczowy. Należy się przygotować na to, że w trakcie kuracji kości i stawy mogą boleć jeszcze bardziej. Jest to jednak normalne zjawisko i świadczy o tym, że kuracja działa prawidłowo i następuje zdrowienie. Również jeszcze przez kilka dni po kuracji może występować ten efekt czym nie należy się przejmować.
Podczas kuracji jedzmy dużo warzyw, owoców, dobra jest dieta wegetariańska. Warto pamiętać, że schorzenia stawów często znikają po przestawieniu się na taką dietę, co potwierdzają badania naukowe.

ŹRÓDŁO:

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_oczyszczanie_kosci_i_stawow_za_pomoca_lisci_laurowych_cz4.html


Reklamy