Odkwaszanie organizmu

Dieta odkwaszająca organizm, powszechnie znana jest jako kuracja. Podstawą diety jest kasza jaglana oraz dynia wzbogacone  masażem miodem oraz kąpielom.

Kompot z owoców i orzechów

Przed jedzeniem z rana wypijamy kompot ze świeżych lub suszonych moreli czy brzoskwiń i rozdrobnionych orzechów włoskich, które gotuje się 10 min, po wystygnięciu osładza się odrobina miodu. Kompot stymuluje i wspomaga prace jelita grubego. W ciągu dnia miedzy posiłkami można spożywać dynie z miodem. Połówkę dyni oczyścić z pestek, wypełnić miodem, na 3 dzień płyn, który pojawi się w środku dyni można pić – po pół kieliszka 1 – 2 dziennie.

Dieta jaglano – dyniowa

Kasza jaglana jest jednym z niewielu produktów żywnościowych mających odczyn zasadowy. Proso nazywano kiedyś „jedzeniem biedaków”. Może dlatego produkt ten jest dziś całkowicie zapomniany. Kiedyś na przednówku kasza jaglana ratowała od głodu, dla tego może była uważana za jedzenie biedaków. Daje na długo uczucie sytości a do tego sprzyja wydzielaniu się serotoniny. Może właśnie dlatego powstało powiedzonko „goły i wesoły”! Ale i dziś warto od czasu do czasu sięgnąć po te cudowne, złociste kuleczki. Właśnie kasza jaglana jest podstawa kuracji o. Klimuszki. Jest jednym z nielicznych produktów zasadowych, swoista „miotła” dla jelit, lekkostrawnym i ogrzewającym organizm. Ważne jest, by kaszy nie łączyć z innymi produktami – ziemniakami, mlekiem, chlebem. W kuracji łączymy ją z dynią – a właśnie kasza z dynia na wschodzie Ukrainy była podawana do stołu bardzo często. Kasza zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, wzmacniającą nerki, a co za tym idzie – stawy, paznokcie, włosy. Zawiera kwas foliowy, witaminę E, obniżający ciśnienie potas. Zachowuje swoje właściwości po ugotowaniu. Gotuje się dość długo, ale ten czas można skrócić, poprzednio namoczywszy kasze (ok. godziny). Najlepiej jednak gotować wg 5 przemian medycyny chińskiej i najpierw zagotować wodę, dodać szczyptę kurkumy (ma właściwości anty-rakowe) która nada kaszy złocistego koloru. Sama w sobie nie jest zbyt smaczna, wymaga sosów – owocowych albo koperkowego, grzybowego, pomidorowego. Można robić zapiekanki z rodzynkami, śliwkami, albo zupy.

Dynia jest drugim ważnym komponentem diety. Jest niezastąpionym źródłem witamin: B1, B2, B6, minerałów: sodu, potasu, magnezu oraz kwasów: nikotynowego, pantenowego, foliowego, działa odkwaszająco i pomaga w zapobieganiu rozrostowi prostaty. Zastrzeżenie: dyni nie można łączyć z żadnym produktem oprócz kaszy jaglanej.

Cytryna z oliwą z oliwek

Sok z jednej cytryny – o. Klimuszko radził, by mogła się zmieścić w dłoni – zmieszać z podobną ilością oliwy z oliwek albo może być inna, wypić przed snem (wg med. chińskiej 23.00 -1.00 godzina jest szczytem aktywności woreczka żółciowego). Po 12-dniowej kuracji ta mieszanka całkowicie oczyszcza woreczek żółciowy i drogi żółciowe , wydalają się nawet drobne kamienie. Odkwasza też kamienie kałowe, co powoduje oczyszczenie jelita grubego (przeciętnie nosi się w sobie ok.3 kg kamieni kałowych). Bardziej dociekliwi obserwatorzy mówią o zielonych złogach, wydalanych razem z kałem. Mikstura gwarantuje też poprawę pracy jelit i regularny stolec. W pierwszym roku takie oczyszczanie (jeżeli nie jest związane z kuracja całościową) robimy co 3 miesiące, w drugim raz na pół roku i dalej raz do roku, najlepiej na wiosnę, np. przed oczyszczającą głodówką.

Niedobory wapnia w organizmie uzupelniamy, pijąc 3 razy dziennie pól kieliszka (25ml) nalewki z jajek, spreparowanych razem ze skorupkami i sokiem z cytryny. Wapno w takiej postaci jest prawie w 100% przyswajalne przez organizm.

 Masaż miodem

Miód, propolis (kit pszczeli), pierzga, wosk, pylek mleczko – wszystkie te produkty są dla człowieka lekarstwem.
Masaż miodem jest jedynym masażem wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę.

Kąpiele w wyciągach z ziół

Kąpiel w słomie owsianej wzmacnia organizm i odtruwa go, a ponadto działa pozytywnie na układ kostny. Cudownym wręcz środkiem dla dzieci z osłabionym układem mięśniowym okazuje się kąpiel w wywarze ze świeżego owsa, a przy powtarzających się infekcjach górnych dróg oddechowych – kąpiel w mchu zbieranym w maju, w igliwiu. Przy schorzeniach reumatycznych i chorobach skóry – stosujemy kąpiel z wyciągu brzozy, dla ukojenia nerwów – w szyszkach chmielu, zaś kąpiel w soli okazuje się praktycznie dobra na wszystko. Przy schorzeniach nerek i układu moczowego rezultaty daje półgodzinna kąpiel w wyciągu ze skrzypu polnego.

Kuracja trwa 10 – 12 dni, a efekt uzdrawiający utrzymuje się do pól roku, przy zmianie nawyków żywieniowych dużo dłużej.

Źródło:

 http://www.naturoterapia.biz/?o=3

Reklamy