Jak odbudować prawidłowe trawienie

Przeszukując internet pod kątem informacji o poprawie przemiany materii i trawienia natknęłam się na artykuły opisujące kurację imbirową. Z racji swojego zamiłowania na imbiru, prostoty kuracji oraz spodziewanych efektów postanowiłam ją zastosować.

Dziś ma za sobą dzień 1 kuracji.

Co to za kuracja?

Tzw. kuracja imbirowa jest autorstwa prof. Michał Tombaka, a wywodzi się ze tradycji medycyny tybetańskiej. Profesor uważa, że jak najbardziej możliwe jest odbudowanie prawidłowego trawienia przy pomocy tej prostej kuracji. Szczególnie poleca kurację osobom starszym.

Na czym polega?

Musimy zaopatrzyć się w dwa podstawowe składniki:

  • imbir sproszkowany (4 łyżki)
  • masło (150 g)

Kiedy już mamy wszystkie składniki, masło roztapiamy, a następnie mieszamy z imbirem zgodnie z podanymi proporcjami. Po uzyskaniu jednolitej masy naczynie przykrywamy i odstawiamy w chłodne miejsce. Mieszankę spożywamy przed śniadaniem przez dziesięć dni w następującej ilości:

Pierwszy dzień: pół łyżeczki od herbaty

Drugi dzień: 1 łyżeczka

Trzeci dzień: 1,5 łyżeczki

Czwarty dzień: 2 łyżeczki

Piąty dzień: 2,5 łyżeczki

Szósty dzień: 2,5 łyżeczki

Siódmy dzień: 2 łyżeczki

Ósmy dzień: 1,5 łyżeczki

Dziewiąty dzień: 1 łyżeczka

Dziesiąty dzień: 0,5 łyżeczki

Co później?

Po zakończeniu kuracji, profesor radzi, aby zacząć prawidłowo łączyć produkty (wg diety rozdzielnej), rezygnować z pokarmów konserwowanych i przetworzonych, jak również stopniowo obciążać organizm wysiłkiem fizycznym. W szczególności spacery, które powinny osiągnąć od 5 do 10 km dziennie.

Jaki będzie efekt?

W ciągu sześciu miesięcy powinno się schudnąć od 10 do 20 kg. Tłuszcz zamieni się w mięśnie, skóra będzie gładka i bez zmarszczek.

Reklamy